Regjistrohu

* Ju do të merrni lajmet dhe azhurnimet më të fundit në kohë rekord!

Arkivi

*Lajmet janë të renditura në bazë të datës së publikimit. Për më shumë nga arkivi i televizionit këtu – ARKIVI.

Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni të përdorni cookies.

Category: Lajme nga Opoja

Aktualitet

Duke luajtur me armë gjuetie në shtëpi, plagoset një i mitur në Dragash

Një person i mitur ka mbetur i plagosur rëndë me armë gjuetie në fshatin Glloboqicë të Komunës së Dragashit. Rastin për lajmi.net e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj. “Rasti ka ndodhur rreth orës 15:00 në fshatin Glloboqicë, katër fëmijë kanë qenë duke…

Aktualitet

Dorëheqje dhe pakënaqësi në degën e LDK-së në Dragash!

Kryetari i nëndegës së LDK-së në Dragash, Fejzi Selmani në një status të publikuar në Facebook ka bërë publike dorëheqjen e tij nga të gjitha funksionet në ketë parti. Sipas Fejzi Selamanit dorëheqjen e tij e kishte paraqitur qysh në ditën kur është mbajtur kuvendi zgjedhor por nuk i din…

Aktualitet

Dr. Jetmir Ajdini aderon ne VETËVENDOSJE! – Sharr

Kryetari i Qendrës së LV në Dragash, Ibrahim Ajupi, ka prezantuar prurjen e re në këtë parti. Bëhet fjalë për specializanin e ri të ortopedisë nga Zgatari, Dr. Jetmir Ajdini transmeton televizioni Opoja. Më poshtë postimi i plotë: Jetmiri në Lëvizje Jetmir Ajdini nga fshati Zgatar është anëtarësuar në Lëvizjen…

Aktualitet

Therje me thikë në një market në Dragash

Tre persona janë arrestuar në Dragash, pasi që të njëjtit në një lokal-market, janë përfshirë në rrahje në mes veti, ku dy nga të dyshuarit ka pësuar lëndime, dyshohet nga mjet i mprehtë-thikë. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. Sipas Policisë, rasti është duke u hetuar.