Regjistrohu

* Ju do të merrni lajmet dhe azhurnimet më të fundit në kohë rekord!

Arkivi

*Lajmet janë të renditura në bazë të datës së publikimit. Për më shumë nga arkivi i televizionit këtu – ARKIVI.

Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni të përdorni cookies.

Category: Aktuale

Biznese

Në Dragash kremtohët dita botërore e gruas Rurale (Video, Foto)

Gjatë ditës së sotme në komunën e Dragashit ka qëndruar një delegacion nga Institucioni më i lartë shtetëror si dhe përfaqësues nga organizatat ndërkombëtare, të cilët kishin përzgjedhur këtë komunë për të kremtuar ditën botërore të gruas Rurale. Në përbërje të ketij delegacioni ishte e pranishme kryetarja e Parlamentit të…

Kosova

Dumoshi: Prizreni, qytet ndër më të pasurit, në trashëgimi kulturore

Ministrja e Kulturës, Rinise dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka bërë përurimin e ndërtesave-shtëpive të banimit punimet e të cilave janë̈ zbatuar në kuadër të programit: Masa preventive-intervenime emergjente në Qendrën Historike të Prizrenit. Dumoshi, gjatë vizitës së saj, ka thënë se është e lumtur për përfundimin e tyre, pasi që…

Aktuale

Florian Tufallari që me zërin e tij po shkëlqen në rrjetet sociale

Floriani në boten e muzikës ka hy fuqishëm gjatë viteve të fundit ,i cili me muzikë ka filluar të merret qe nga fëmijëria dhe është çun nga Tirana. Gjatë karrierës dhjetëvjeçare ka sjell shumë këngë ritmike dhe balada të bukura. Florian Tufallari është i angazhuar nëpër mbrëmje rinore dhe ahengje…

Kosova

Komuna e Prizrenit fillon realizimin e testeve serologjike

Prej sot në Qendrën e Mjekësisë Familjare 1, qytetarët e komunës së Prizrenit do të mund të bëjnë teste serologjike për COVID-19. Këto teste që bëhen përmes gjakut, tregojnë nëse personi është ose ka qenë i infektuar me koronavirus dhe pasqyrojnë imunitetin e popullatës, që rrjedhimisht do të ndihmojnë në…

Kosova

Isa Mustafa: Vjosa është kopje e Kurtit, na i humbi zgjedhjet

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, tashmë s’është duke i kursyer kritikat dhe akuzat ndaj partisë dhe bashkëpartiakëve të saj, njësoj siç nuk i kishte kursyer përqafimet kur ia kishin dhënë besimin që të kandidonte për kryeministre në zgjedhjet e 6 tetorit. Osmani, e cila është shkarkuar nga dy pozitat që…

Kosova

686 gjoba u shqiptuan nga policia për mosrespektim të masave anti-Covid

51 aksidente trafiku ndodhën brenda 24 orëve sipas Policisë së Kosovës, nga këto aksidente 20 ishin me të lënduar kurse 31 me dëme materiale. 1105 tike të trafikut u shqiptuan nga Policia kurse 686 të tjera u shqiptuan për mosrespektim të rregullave anti-Covid, raporton Gazeta Blic. Policia tregon se 27…