Regjistrohu

* Ju do të merrni lajmet dhe azhurnimet më të fundit në kohë rekord!

Arkivi

*Lajmet janë të renditura në bazë të datës së publikimit. Për më shumë nga arkivi i televizionit këtu – ARKIVI.

Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni të përdorni cookies.

Category: Sporti

Sporti

Komuna e Dragashit mbështet klubet sportive

Në kuadër të thirrjes publike për subvencionim të klubeve sportive për vitin 2020 janë subvencionuar të tre klubet e komunës sonë. Klubi më i madh i komunës së Dragashit KF “Opoja” është financuar me 7,400 euro, KF “Aroma” me 2000 euro, KF “Dragashi”me 2000 euro. Pasi që këtë vit është…

Sporti

Fitorja e dytë radhazi për Kf Opoja

Klubi futbollistik Kf Opoja në ndeshjen e zhvilluar sot në stadiumin Përparim Thaçi në Prizren ka shënuar fitoren e radhës me rezultat 1 me 0 ndaj Kf Lidhja e Prizrenit. Golashënuesi ishte Arber Rrustaj i cili në minutën 41 siguroj fitoren për Kf Opoja. Në dy ndeshjet të realizuara së…

Sporti

Benjamin Zyberi nga Opoja talent i rrallë i futbollit

Ndonëse i ri në moshë, shumë klube të futbollit në Kosovë i duan shërbimet e tij. I cilësuar me shumë karakteristika si futbollist, rezultatet e tij janë vërtetë mbresëlënëse. Bëhet fjalë për super talentin nga Dragashi, Benjamin Zyberi i cili ka zgjuar vëmendjen e klubeve kosovare. Rrugëtimi i tij në…

Sporti

Ndeshja ndërmjet Kf Ana Drini & Kf Opoja përfundon me barazim.

Ndeshja futbollistike e zhvilluar sot ndermjet Kf Ana Drini me KF Opoja ka përfunduar me barazim të rezultatit transmeton televizioni Opoja. Ndeshja e cila ishte zhvilluar sot ka përfunduar me rezultat tre me tre. Klubi futbollistik Opoja kohëve të fundit ka marrë përforcime të reja si dhe është duke zhvilluar…

Aktualitet

Anulohet ndeshja ndërmjet KF Lugut të Beranit dhe KF Opoja

Me vendimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës pezullohen të gjitha aktivitetet sportive ne nivel vendi si masë kundër COVID-19 njofton televizioni Opoja. Prandaj ndeshja e paraparë të zhvillohet ndërmjet KF LUGUT TE BARANIT dhe KF OPOJA për diten (e Shtune) me date (14.03.2020)anulohet. Kjo ndalesë vlenë deri në një…

Sport

Të Hënën ballafaqimi i radhës për Kf Opoja ndaj Kf Deçanit

Klubi i futbollit KF OPOJA do të luajë ndeshjen e dytë të këtij sezoni javën tjetër, pas disa përforcimeve të reja mes lojtarëve të rinj. Për të gjithë tifozët e futbollit, ndeshja mes KF OPOJA dhe KF Deçan do të zhvillohet të hënën, më 9 Mars të vitit 2020, në…

Kulturë & Art

Aktivitetet për nder të Epopesë së UÇK-së në Dragash (Video, Foto)

Drejtoria për kulturë, rini e sport organizoi aktivitete të ndryshme për nder të Epopesë së UÇK-së, këto aktivitete filluan me akademin solemne që u mbajt ditën e djeshme në sallën e asambles komunale. Kryetari i Komunës z. Shaban Shabani përkujtoi sakrificen e kontributin që dhan pjestaret e UÇK-së për lirin…

Aktualitet

Përfundoi faza e dytë e turneut me institucione!

Me emocione të mëdha nga të katër skuadrat gjysëmfinaliste u zhvilluan dhe ndeshjet e fazës së dytë me institucione, fitues dolën shkolla fillore Sezai Surroi dhe ekipi i Arsimtarëve e drejtorëve të shkollave, të cilat do të ndeshen në finale të premten, më 06.03.2020, me fillim nga ora 16:00 në…

Sporti

Turne në PingPong organizuar nga Rinia Demokratike në Dragash (Video, Foto)

Sot Rinia Demokratike dega në Dragash për nder të 12 vjetorit të pavarësisë së Kosovës ka organizuar turneun e pingpong-ut në sallën e shkollës “Ruzhdi Berisha”. Pjes e organizimit të keti turneu ishin të gjitha shkollat fillore të komunës sonë me nga dy pjesmarrës si dhe dy pjesmarrës nga shkolla…