Regjistrohu

* Ju do të merrni lajmet dhe azhurnimet më të fundit në kohë rekord!

Arkivi

*Lajmet janë të renditura në bazë të datës së publikimit. Për më shumë nga arkivi i televizionit këtu – ARKIVI.

Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni të përdorni cookies.

Category: Shëndetësi

Shëndetësi

Vijnë në jetë 26 fëmijë në Prizren

Në spitalin e Prizrenit gjatë tri ditëve të fundit janë realizuar 26 lindje. “Raporti i lindjeve ne spitalin rajonal te Prizrenit 05.07.2021 Lindje 9 S.c 3 Mashkuj 4 Femra 3 06.07.2021 Lindje 7 S.c 3 Mashkuj 4 Femra 3 07.07.2021 Lindje 10 S.c 5 Mashkuj 6 Femra 4 Teuta Gurgushka…

Shëndetësi

Vijnë në jetë 162 fëmijë në Prizren

Gjatë 20 ditëve të fundit janë realizuar 162 lindje në Spitalin e Prizrenit. Siç thuhet në njoftim, në mesin e të lindurve janë 90 meshkuj e 74 femra, shkruan 04 Online. “Raporti i lindjeve prej dates 01.06.2021 deri ne daten 20.06.2021 vijon: 162 Lindje 56 S.c 90 Mashkuj 74 Femra…

Aktualitet

Sulmohet infermieri në Dragash, arrestohet autori i rastit!

Sipas burimeve të fundit infermieri me inicialet N.H në mëngjesin e sotëm është sulmuar nga një qytetar i komunës së Dragashit. Infermieri në fjalë pas marrjes së tretmanit mjekësore në QKMF të Dragashit është derguar me emergjencë për në spitalin rajonal të Prizrenit. I dyshuari është arrestuar nga policia e…

Shëndetësi

Në Spitalin e Prizrenit po trajtohen 9 pacientë kundër COVID-19

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se aktualisht janë 179 pacientë që po trajtohen nga virusi Covid-19, shkruan Gazeta Express. Sipas njoftimit 78 pacientë janë të konfirmuar pozitiv me koronavirus. Ndërsa 135 janë nën asistim të oksigjeno-terapisë. Njoftimi i plotë: Sipas raportit 24 orës të punës, 179…

Shëndetësi

Infermierët e Kosovës në protestë, kërkojnë rritje të pagës

Infermierët e Kosovës sot pritet të protestojnë para objektit të Kirurgjisë në QKUK për rritje të pagesës së ndërrimeve të natës, pagesë të punës gjatë vikendeve dhe orët shtesë si dhe pagesën e rrezikshmërisë në punë. Infermieri Enlirat Duraku ka njoftuar përmes rrjeteve sociale se protesta do të mbahet në…

Shëndetësi

Vijnë në jetë 20 fëmijë në Prizren

Në spitalin e Prizrenit gjatë dy ditëve të fundit janë realizuar 20 lindje. Siç thuhet në njoftim, në mesin e të lindurve janë 11 meshkuj e 9 femra. “Raporti i lindjeve ne Maternitetin e Spitalit Rajonal te Prizrenit 21.04.2021 Lindje 8 Sc 4 Mashkuj 4 Femra 4 22.04.2011 Lindje 11…