Regjistrohu

* Ju do të merrni lajmet dhe azhurnimet më të fundit në kohë rekord!

Arkivi

*Lajmet janë të renditura në bazë të datës së publikimit. Për më shumë nga arkivi i televizionit këtu – ARKIVI.

Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni të përdorni cookies.

Category: Aktualitet

Aktualitet

Anesa Mehmeti kandidate e shkollës dhe traditës rugoviane

Duke qenë se është vit zgjedhor për nivelin lokal, LDK i ka bërë të gjitha përgatitjet e duhura për t’u përfaqësuar sa më denjësisht.Ndër të kandiduarit për asamblenë komunale është edhe Anesa Mehmeti. Anesa thotë se para zgjedhësve vendos platformën partiake shumë atraktive për një qeverisje model dhe pa etiketa…

Aktualitet

Aderon në PDK Lirim Hajredini, garon për asamble komunale në Dragash

Lirim Hajredini në një postim në rrjetin social Facebook ka bërë të ditur aderimin e tij në Partin Demokratike të Kosovës. Përpos aderimit të tij në këtë subjekt politik ai garon në listën e PDK-së edhe për asamble komunale për zgjedhjet lokale në Dragash. Të nderuar familjarë miq dhe shokë!…

Aktualitet

Mevludin Krasniqi, në Sharr zgjedhjet e reja me premtimet e vjetra!

Zyrtari i lartë i Nismes Socialdemokrate zotëri Mevludin Krasniqi ka reaguar nepermjet një postimi në facebook ndaj zgjedhjeve lokale që do të mbahen në komunën e Dragashit dhe jo vetëm. Ai thotë se në Sharr po mbahen zgjedhjet e reja me premtime të vjetra transmeton televizioni Opoja. Ky është postimi…

Aktualitet

Në Dragash fillon mobilizimi i Lëvizjes VETËVENDOSJE dhe Listës Guxo!

Kandidatë për asamble e anëtarë kryesie të qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Sharr, bashkë me kryetaren në ardhje, Kaltrina Salihun, kanë mbajtur takimin e parë të përbashkët mobilizues. Nuk ka dyshim që ky tetor i pazakontë në Sharr, do të sjell rezultate të jashtëzakonshme. Do të sjellë ndryshimin e shumëpritur…