Regjistrohu

* Ju do të merrni lajmet dhe azhurnimet më të fundit në kohë rekord!

Arkivi

*Lajmet janë të renditura në bazë të datës së publikimit. Për më shumë nga arkivi i televizionit këtu – ARKIVI.

Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni të përdorni cookies.

Category: Shqiperia

Kosova

Edi Rama pret Qeverinë e Hotit me flamuj të Kosovës

Sot do të zhvillohet mbledhja e përbashkët midis dy qeverive të Kosovë dhe e asaj Shqipërisë, në Tiranë. Kabineti qeveritar sot në mëngjes ka marrë rrugën për atje, transmeton televizioni Opoja. Me të arritur në Tiranë, Qeveria e Hotit është pritur me një atmosferë të ngrohë. Ministri i Bujqësisë, Besian…

Kosova

Qeveria Hoti niset me autobus për në Shqipëri

Kabineti qeveritar i Republikës së Kosovës sot do të mbaj mbledhjen e përbashkët me atë të Shqipërisë në Pallatin e Kongreseve në Tiranë në të cilën pritet të nënshkruhen edhe disa marrëveshje. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka shpërndarë një fotografi rrugës për në Shqipëri. E siç duket, Hoti edhe…

Kosova

Merret vendim: Hapet kufiri Kosovë-Shqipëri

Qeveria Hoti në mbledhjen e sotme ka marrë vendim që të hapet kufiri me Shqipërinë. Kufiri Kosovë-Shqipëri ishtë mbyllur më 14 mars, për shkak të pandemisë Covid-19. Kujtojmë që dje, Qeveria e Kosovës ka vendosur për heqjen e reciprocitetit me Serbinë, me çka i hapi rrugë dialogut me Serbinë.

Shqiperia

Kjo ishte epiqendra e tërmetit në Tiranë e Durrës!

Lëkundje sizmike janë ndjerë pak minuta më parë në Shqipëri. Saktësisht, tërmeti me magnitudë 3.2 sipas shkallës Rihter është ndjerë në ora 22:21.Epiqendra ka qenë Deti Adriatik dhe më së shumti lëkundjet janë ndjerë në qytetin e Durrësit dhe në Tiranë. /tch

Kosova

Kurti tregon kur do të hapet kufiri me Shqipërinë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti u shpreh se këtë javë do të merret vendimi për hapjen e kufirit me Shqipërinë. Kurti tha se ky vendim do të bazohet të Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës “Edhe në këto ditë të kësaj jave duhet ta marrim këtë vendim, duke…

Aktualitet

Mërgimi nga Lëvizja Vetëvendosje në Sharr paiset me shtetësi Shqiptare

Ish kandidati për deputet nga subjekti politik Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhje e fundit Parlamentare në Republikën e Kosovës zotëri Mërgim Mestani tani më është paisur me shtetësi të shtetit të Shqipërisë. Mërgim Mestani në një postim në facebook ka njoftuar se nga data 3 Prill 2020 është paisur me shtetësi…

Arsim

U shënua festa e 7 marsit në Kukës dhe Dragash

Drejtori i Arsimit në Dragash Vloran Cenaj me ftesë nga Bashkia Kukës dhe Zyra Vendore Arsimore në Kukës, mori pjesë në organizimin kulturor për “Nderim 20 mësuesve të Kukësit, misionarë të arsimit shqip në Kosovë” (1941 – 1948). z. Cenaj tha se është nder dhe privilegj të ndajë mirënjohje për…