Regjistrohu

* Ju do të merrni lajmet dhe azhurnimet më të fundit në kohë rekord!

Arkivi

*Lajmet janë të renditura në bazë të datës së publikimit. Për më shumë nga arkivi i televizionit këtu – ARKIVI.

Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni të përdorni cookies.

Category: Sport

Sport

Ermali nga Plava e Opojës, kontrat me klubin nga Bundesliga.

Një tjetër talent i futbollit nga Dragashi ka arritur suksese në futbollin europian. Ermal Bojaxhiu nga fshati Plavë ka nënshkruar kontratë profesionale me klubin Gjerman të futbollit Augsburg. Si çdo familje Opojane, edhe familja Bojaxhiu nga Plava e Opojës kishte në gurbet njërin nga fëmijet e saj, që nga viti…

Sport

Amir Rrahmani pozitiv me COVID-19, i mungon Kosovës

Një tjetër lajm i keq për Kosovën. Amir Rrahmani ka rezultuar pozitiv me COVID-19 pas testeve të bëra sot. Sipas mediumit italian “ilnapolista.it”, qendërmbrojtësi kosovar ka dalë pozitiv me koronavirus, së bashku me bashkëlojtarët e Napolit, Zielinski e Elmas dhe një përgatitës atletik i ekipit. Me këtë rast, një tjetër…

Sport

Xherdan Shaqiri rezulton pozitiv me koronvirus

Futbollisti i Liverpool, Xherdan Shaqiri ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e kanë dhënë mediat në Zvicër që kanë treguar që Shaqiri tashmë është në izolim, transmeton Indeksonline. Kombëtarja e Zvicrës e ftoj Shaqirin për ndeshjet e tetorit, por duket se nuk mund të llogaritë në të. Kosovari nuk u…

Aktualitet

Anulohet ndeshja ndërmjet KF Lugut të Beranit dhe KF Opoja

Me vendimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës pezullohen të gjitha aktivitetet sportive ne nivel vendi si masë kundër COVID-19 njofton televizioni Opoja. Prandaj ndeshja e paraparë të zhvillohet ndërmjet KF LUGUT TE BARANIT dhe KF OPOJA për diten (e Shtune) me date (14.03.2020)anulohet. Kjo ndalesë vlenë deri në një…

Sport

Të Hënën ballafaqimi i radhës për Kf Opoja ndaj Kf Deçanit

Klubi i futbollit KF OPOJA do të luajë ndeshjen e dytë të këtij sezoni javën tjetër, pas disa përforcimeve të reja mes lojtarëve të rinj. Për të gjithë tifozët e futbollit, ndeshja mes KF OPOJA dhe KF Deçan do të zhvillohet të hënën, më 9 Mars të vitit 2020, në…

Sport

Ligjin për Sponsorizim fuqizon sportin në Kosovë

Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligjin për tatim mbi të ardhurat në Korporata. Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha se tashmë fillon një etapë e re shpresëdhënëse për fuqizimin e sportit në Kosovë. “Votimi i Ligjit për tatim mbi të ardhurat në Korporata, i cili e kompleton dhe e mundëson…

Sport

Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë në Lojërat Evropiane

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka ka fituar medaljen e bronztë në Lojërat e Dyta Evropiane të Minskut. Loriana Kuka ka mposhtur xhudisten gjermane, Malzhan – në duelin për vendin e tretë, shkruan GazetaBlic. Kuka e fitoi duelin ndaj Malzhan me Ippon, duke fituar kështu duelin, edhe pse ishte në disavantazh prej…