Regjistrohu

* Ju do të merrni lajmet dhe azhurnimet më të fundit në kohë rekord!

Arkivi

*Lajmet janë të renditura në bazë të datës së publikimit. Për më shumë nga arkivi i televizionit këtu – ARKIVI.

Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni të përdorni cookies.

Category: Kuzhina

Kuzhina

Bizele me kërpudha

Njihuni me përbërësit dhe mënyrën e përgatitjes Kur gatuani bizele, gjithmonë shtoni ujë të nxehtë, sepse uji i ftohtë dëmton perimet gjatë gatimit. Përbërësit: – 3 qepë; – 600 g bizele; – 500 g kërpudha; – 200 ml salcë domatesh; – 2 lugë miell; – erëza të thata; – pak…

Kuzhina

Drekë sikur e gatuante gjyshja: Mish pule me perime nga furra

Drekë e thjeshtë, e shëndetshme dhe preferuar për të gjithë Nuk ka më të shijshëm se mishi dhe perimet nga furra, transmeton televizioni Opoja. Përbërësit: – 400 g mish pule; – 300 g patate; – një qepë e vogël; – karota; – 2 speca; – një kub viçi për supë;…

Kuzhina

Kifle me arra: Recetë e cila bartet nga gjenerata në gjeneratë!

Recetë me shije të lehtë dhe butësi delikate Përbërësit: – 400 gramë miell; – 250 gramë margarinë; – 100 gramë sheqer pluhur; – 200 mililitra qumësht; – 100 gr arra të bluara; – 1 lugë vaj. Përgatitja: Në një enë më të madhe qitni miellin, margarinën, sheqerin pluhur, arrat e…

Kuzhina

Hajvar shtëpie

Ky artikull ushqimor i shkëlqyeshëm bëhet sipas kësaj recete Kjo salcë e shijshme, është shoqëruese mjaft e mirë e ushqimeve, por mund të hahet edhe duke lyer fetat e bukës, si brusketë, transmeton televizioni Opoja. Përbërësit: ▪ 30 kg spec i kuq lëvoretrashë ▪ 1,5 l vaj ▪ 200 g…