Zëdhënësi i policisë rajonale ne Prizren Vesel Gashi njofton se mbrëmë rreth orës, 19 e 11 Policia e Kosovës njoftohet se një person ka vdekur në fshatin Lubizhdë të Prizrenit raporton televizioni Opoja.

Sipas njoftimit viktima në fjalë jetonte vetëm dhe është gjetur nga të afërmit pa shenja jete. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante të policisë dhe ekipi mjekësor, ku nga mjeku është konstatuar vdekja e viktimës.

Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion, rasti vazhdon të hetohet dhe derisa nuk merret raporti i obduksionit kjo vdekje kjo vdekje konsiderohet si e dyshimtë, përderisa ekip hetues tashëm është duke punuar në atë drejtim pohoi zëdhënësi Gashi.