Klubi i futbollit KF OPOJA do të luajë ndeshjen e dytë të këtij sezoni javën tjetër, pas disa përforcimeve të reja mes lojtarëve të rinj.

Për të gjithë tifozët e futbollit, ndeshja mes KF OPOJA dhe KF Deçan do të zhvillohet të hënën, më 9 Mars të vitit 2020, në orën 13:00 në Stadiumin Përparim Thaçi në Prizren.