Shqiptarët anë e mbanë botës janë mobilizuar për të ndihmuar familjet e prekura nga termeti në Shqipëri, shkruan GazetaBlic.

Humanisti shqiptar Halil Kastrati ka bërë të ditur se tashmë po nisen drejt Shqipërisë për të dërguar 30 ton ndihma që përfshijnë ushqim, gjëra higjienike, veshmbathje dhe gjëra të tjera

Postimi i plotë:

Dita e dyte / Po nisemi prape drejt Shqiperise

Vullnet i jashtezakonshem shume bizneseve dhe bamireseve qe te ndihmojne vellezerit tone ne Shqiperi

Jetimat e Ballkanit po nisen edhe sot drejt Durresit per te derguar ndihma te lloj llojshme

30 tone ushqim, gjera higjienike, veshmbathje e shume gjesende tjera po i nisim tani vetem nga Shoqata Jetimat e Ballkanit

Detajet tjera me vone dhe diteve te ardheshme

Bamires Zoti kurr mos ju humbte