Regjistrohu

* Ju do të merrni lajmet dhe azhurnimet më të fundit në kohë rekord!

Arkivi

*Lajmet janë të renditura në bazë të datës së publikimit. Për më shumë nga arkivi i televizionit këtu – ARKIVI.

Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni të përdorni cookies.

Author: TV OPOJA

Aktualitet

Dega e LDK-së në Dragash, 75 ditë pa kryetar të partisë!

Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Dragash, është pa kryetar të saj që nga 29 Marsi 2021, pasi që Selim Kryeziu dha dorëheqjen nga të gjitha pozitat funksionale në këtë parti. Nga rezultati i dobët i zgjedhjeve të 14 Shkurtit Selim Kryeziu dha dorëheqje nga të gjitha funksionet në degën…

Opinione

Rrugëtim historie!

Jam ulur dhe po shkruaj, jo si zakonisht e jo si në çdo shkrim tjetër, por kësaj here për një falenderim, një falenderim i cilin duhet bërë çdo ditë, falenderim që ua kemi borxh e që nuk mund ta kthejmë asnjëherë. Por së paku të mundohemi t’u japim rrespektin, vendin…

Aktualitet

Ministri Mehaj vizitoi komunën e Dragashit

Në kuadër të bashkëpunimit ndërinstitucional, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, i shoqëruar nga zv.ministri i Mbrojtjes, Shemsi Syla, zv.ministri i Mbrojtjes, Adnan Rexheplar dhe ambasadori norvegjez në Kosovë, Jens Erik Grondahl, sot realizoi vizitën në komunën e Dragashit. Me këtë rast, ai u prit nga kryetari i komunës së Dragashit,…

Aktualitet

Asambleistja nga Dragashi, pjesë e konferencës së organizuar nga NDI Kosova

Asambleistja nga radhët e PDK-së Xhemile Misinaj në kuvendin komunal në Dragash ishte për herë të parë pjesëmarrëse në konferencën e organizuar nga NDI Kosova njofton televizioni Opoja. Dje në konferencën #disicon2021 të organizuar nga NDI Kosova si përfaqësuese dhe ambasadore e Edyn. ‘Konferenca për integritetin e informacionit DISICON’ pjesëmarse…

Kosova

Qeveria Kurti në fokus komunën e Dragashit: ri-kategorizohet shkalla e kufirit në Krushevë

MPB në bashkëpunim me Republikën e Shqipërisë arrijnë marrëveshje për ri-kategorizimin e Pikës Kufitare në Dragash, që gjendet në fshatrat Krushevë-Shishtavec-Kukës: Marrëveshjen për ri-kategorizimin e Pikës Kufitare Krusheve (DRAGASH) – Shishtavec (KUKËS). Kjo i shërben banorëve lokal, turizmit, dhe do të jetë një alternativë shtesë e pikës kufitare në Vërmicë….

Aktualitet

Ftesë për të rinjtë për t’u bashkuar me Forcat e Sigurisë së Kosovës.

Dje,Zëvendës Ministri i Mbrojtjes, Adnan Rexhepllar, së bashku me bashkëpunëtorët e tij, vizituan Komunën e Dragashit dhe me atë rast zhvilluan një takim me Kryetarin e Komunës së Dragashit, Shaban Shabani dhe bashkëpunëtorët e tij njofton televizioni Opoja. Ata morën pjesë në takim në emër të Ministrisë së Mbrojtjes së…

Aktualitet

Vonesat e pakuptimta të ndërtimit të rrugës Zhur-Sharr-Brod po marrin fund

Punimet në rrugën Zhur-Sharr-Brod kanë rifilluar e po vazhdojnë me intensitet të lartë përgjatë këtyre ditëve. Sikurëse në shumë rrugë të tjera anembanë vendit, punimet në këtë rrugë të frekuentuar jashtëzakonisht shumë nga qytetarët e komunës së Sharrit dhe jo vetëm, ishin pezulluar si pasojë e mosekzekutimit të pagesave për…