Sipas burimeve të fundit infermieri me inicialet N.H në mëngjesin e sotëm është sulmuar nga një qytetar i komunës së Dragashit.

Infermieri në fjalë pas marrjes së tretmanit mjekësore në QKMF të Dragashit është derguar me emergjencë për në spitalin rajonal të Prizrenit.

I dyshuari është arrestuar nga policia e Kosovës dhe njeherit është derguar në mbajtje.
Për ketë sindikata e puntoreve shëndetësor në Dragash ka mbajtur një orë protestë në oborrin e QKMF-së në Dragash në mbështetje të kolegut të tyre njofton televizioni Opoja.

https://opoja.tv/sulmohet-nje-infermier-ne-qkmf-te-dragashit/