Regjistrohu

* Ju do të merrni lajmet dhe azhurnimet më të fundit në kohë rekord!

Arkivi

*Lajmet janë të renditura në bazë të datës së publikimit. Për më shumë nga arkivi i televizionit këtu – ARKIVI.

Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni të përdorni cookies.

Category: Covid19 Dragash

Covid19 Dragash

18 raste pozitive dhe 412 të shëruar nga Covid-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 1.886 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 18 raste…

Covid19 Dragash

23 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.460 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 23 raste…

Covid19 Dragash

3,195 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 107.313 raste nga 599.859 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.241 raste të vdekjes. IKSHPK njofton se gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 152 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri…

Covid19 Dragash

Një rast i ri pozitiv me Covid-19 në komunë e Dragashit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.012 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 31 raste…

Covid19 Dragash

7 të vdekur dhe 335 raste të reja nga COVID-19

Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë vdekur 7 persona si pasojë e COVID-19 në vend. Nga 3252 mostra, kanë rezultuar 335 raste pozitive me COVID-19. Ndërsa, 484 të tjerë u regjistruan si të shëruar. Ky është njoftimi i plotë i IKSHPK-së: 484…

Covid19 Dragash

680 TË SHËRUAR DHE 356 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.146 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 356 raste…

Covid19 Dragash

Për lëvizje pas orës 22:00 deri në ora 05:00, duhet të bëhet kërkesë! (Njoftim)

Është hapur Qendra Operative në Dragash për menaxhimin e pandemisë Covid-19 Për lëvizje pas orës 22:00 deri në ora 05:00, duhet të bëhet kërkesë në Shtabin Emergjent të Komunës së Dragashit përmes komunikimit me Shtabin Emergjent të Komunës së Dragashit me email: qendraoperativedragash@rks-gov.net Pastaj Shtabi bën kërkesën në Qendrën Operative…

Aktualitet

Fillon vaksinimi në Dragash – Drejtori i QKMF-së e merr i pari

Në Dragash filloi vaksinimi kundër virusit Covid-19, ku në mënyrë ceremoniale i pari që e mori ishte drejtori i QKMF-së, Ramadan Jashari. Në një prononcim për RadioSharrin, Jashari tha se për Dragash janë ndarë 50 vaksina të prodhuara nga “Astra Zeneca”, të cilat do t’i marrin një pjesë e mjekëve,…

Aktualitet

Testohen për Covid imamët e xhamive të komunës sonë

Sot e hënë datë: 22.02.2021 që nga ora 08:00, si rrjedhojë e marveshjës së arritur në mes të kryetarit të Këshillit të Bashkësisë Islame Dragash z.Driton Qengaj dhe drejtorin e Qendres kryesore të mjekësisë familjare në Dragash z. Ramadan Jashari është bërë testimi për të gjithë imamët dhe myezinet e…