Xhudistja kosovare, Loriana Kuka ka fituar medaljen e bronztë në Lojërat e Dyta Evropiane të Minskut.

Loriana Kuka ka mposhtur xhudisten gjermane, Malzhan – në duelin për vendin e tretë, shkruan GazetaBlic.
Kuka e fitoi duelin ndaj Malzhan me Ippon, duke fituar kështu duelin, edhe pse ishte në disavantazh prej 0-1 me Wazzari.
Loriana Kuka bëhet sportistja e tretë që fiton medalje në Lojëra Evropiane – pas Majlinda Kelmendit dhe Nora Gjakovës.