Përseri rrahje në ndeshjën e Klubit Futbollistik Opoja, por këtë herë ata goditën në fillim të ndeshjes.

Fillimisht Jaser Mejzini në minutën e 9të të takimit i cili me një gjuajtje të fortë nga një distancë rreth 30 metrash shenoi një gol mjaftë të bukur, e pastaj në minutën e 16të të ndeshjes goditi edhe Jasin Vehebi duke rrëzuar përtokë shpresat e ekipit vendas për rezultat pozitiv!

Në pjesën e dytë djelmoshat opojan administruan mjaftë mirë ndeshjen, krijuan disa raste për gol por nuk arritën ta gjenin golin e tretë.

Kjo është fitorja e dytë rradhazi jashtë terrenit vendas e klubit tonë dhe me  këtë ndeshje Opoja ngritet dy pozita në tabelë.

(C) TVOPOJA