Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka së bashku me drejtuesin e shoqatës bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastratin kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për ndërtimin e 30 shtëpive.

Përveç kësaj marrëveshjeje, Komuna e Prizrenit këtë vit me të hyrat komunale do t’i ndërtojë edhe 30 shtëpi të tjera, ndërkaq do të rinovojë edhe 30 shtëpi dhe 30 kulme, duke bërë kështu zgjidhjen e problemit të banimit për së paku 120 familje nevojtare, thuhet në njoftimin e bërë nga kryetari Haskuka, transmeton Telegrafi.Ndërkohë drejtuesi i shoqatës ‘Jetimat e Ballkanit’, Halil Kastrati  ka njoftuar ditë më parëse do të nisin ndërtimin e 100 shtëpive gjatë muajit të Ramazanit për familjet në nevojë./Telegrafi/opoja.tv