Sot, në një kuvend shembull dhe demokratik, Dega e LDK-së në Dragash me delegatët e saj zgjodhi për kryetar të Forumit të Rinisë, Besart Mehmeti, raporton TV Opoja.

Lajmin e ka bërë të ditur anëtari i LDK-së nga Prizreni, Florent Ukaj.

Postimi i plotë:

Sot, në një kuvend shembull dhe demokratik, Dega e LDK-së në Dragash me delegatët e saj zgjodhi për kryetar të Forumit të Rinisë, Besart Mehmeti.

Besarti, është një i ri shembull i cili ka dhënë dhe po jep kontribut të veçantë për Dragashin dhe LDK-në. Rina në Dragash ishte promotor për rikthimin e LDK-së në qeverisje pas shumë vitesh.

Falenderojmë, kryetarin e deritanishëm, z. Vetim Ramadani, i cili dha kontribut të veçantë që ky kuvend të jetë kaq madhështor por edhe punën e madhe gjatë tërë viteve sa ishte në krye të Rinisë së LDK-së në Dragash.

Urime dhe suksese, Besartit.
Ju priftë e mbara✌️

/opoja.tv