Lajmin për rritjen e taksave për produktet që importohen nga Serbia dhe Bosnja e ka gëzuar pa masë Biznesmeni nga Opoja Burimi Piraj .
Ai nëpërmjet rrjeteve sociale ka përgëzuar Qeverinë e Kosovës për këtë vendim si dhe ben apel tek qytetarët të i braktisin produktet Serbe transmeton Tv Opoja
Me tej ai thotë se Europa po tregohet qe është Pro Serbisë edhe në këtë rastë ashtu si edhe në te tjerat.

Postimi i Burim Piraj në Facebook:
Më në fund një vendim i duhur!
Evropa po tregon që është pro Serbe, sa herë që i dalim zot vetit ata dalin krah Serbisë!
Duhet populli të mbushet mend dhe jo vetëm taksa po duhet të mos blej produkte Serbe derisa ata ditë e natë punojnë kundër neve dhe janë publikisht të deklaruar për zhdukjen e çdo gjëje që është Shqiptare dhe për shfarosjen tonë si komb!
Të bëhemi NJË!