Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kirurgu që ofendoi pacienten në Prizren, pritet të del para Komisionit...

Kirurgu i Spitalit të Prizrenit, Rrahim Ymeri, pritet të dalë para Komisionit disiplinor, për rastin e fyerjes së pacientes. Zëdhënësi i Spitalit, Shefajet Berisha...

Në Sharr kanë filluar që të bllokohen rrugët nga bora!

Në Sharr, që nga mëngjesi vetëm kanë filluar që të bllokohen rrugët nga bora. Nëse reshjet vazhdojnë me këtë ritëm, shumica e rrugëve do...

Grupi Parlamentar i PDK-së në Dragash dënon ashpër sulmin fizik ndaj...

R E A G I M Me anë të këtij reagimi, ne Grupi Parlamentar i PDK-së Komuna e Dragashit, shprehim indinjatën e thellë për incidentitn...

Filloi kursi i Gjuhës Angleze për Turizëm në Bibliotekën Ymridin Çengaj

Sot filloi kursi i Gjuhës Angleze për Turizëm, i cili organizohet në bashkëpunim me Ambasadën Amerikane dhe Biblotekën Ndërkomunale të Prizrenit. Kursi mbahet dy...

Dragash, plaçkitësi plagos punëtorin (VIDEO)

Plagë sot ka marrë edhe një punëtor i një pompe të derivateve në Dragash. Personi i cili dyshohet të jetë plaçkitës pos sulmit me thikë,...

Fshati Rrenc që nuk ka lidhje me rrenën (VIDEO)

Një fshat i vogël me rreth 120 shtëpi, në zonën e Dragashit, është i veçantë për nga emri – i thonë Rrenc. Për këtë ka...

Memorandum bashkpunimi ndëmjet TV OPOJA dhe KF OPOJA

Nënshkruhet memorandum bashkpunimi ndëmjet Televizionit OPOJA dhe Klubit Futbollistik OPOJA, qëllimi i këtij momerandumi është bashkpunimi ndërmjet palëve me qëllim të promovimit të talentëve të...

Komuna e Dragashit feston 11 Vjetorin e Pavarësisë së Republikës së...

Aktivitetet filluam me tuneun në futboll të vogël ku morën pjes të gjitha shkollat e komunës së Dragashit. https://youtu.be/p14NuNeYx6A Nga ndeshjet e futbollit të vogël me...

Përfunduan turnetë për nder të 11 Vjetorit të Pavarësisë së Republikës...

Përfunduan turnetë për nder të 11 Vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës Me interesim mjaft të lartë nga shikues të ndryshëm nga fshatrat e...

KOMUNA E DRAGASHIT BINJAKËZOHET ME KOMUNËN ORHANELI NGA TURQIA

Bazuar në vendimin e Asamblesë Komunale të Komunës së Dragashit lidhur me binjakëzimin e komunës sonë me Komunën Orhaneli, sot ka arritur për vizitë...
error: Përmbajtja është e mbrojtur !!