Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Nxënësit e shkollës “Fetah Sylejmani” vizituan ushtrinë e Kosovës si dhe...

Sot, me datë 14.03.2019, ditë e enjte, së bashku me mësimdhënësit dhe nxënësit e klasëve të gjashta të SHFMU”Fetah Sylejmani” në Dragash, realizuam një...

Dr.sc. Besim Myrtezani, mbron temën e Doktoratures, pranë Universitetit të Shkupit.

Besim Myrtezani, Dr.sc. Kandidat per mbrojtje të temës se doktoratures ne Universitetin e Shkupit, Tema-DEMOKRACIA DHE TE DREJTAT E KOMUNITETIT JO SHUMMIC NE KOSOV NE...

Debat për realizimin e të drejtave të gruas në komunën tonë (Video,...

Me rastin e ditës nderkombtare të gruas, 8 marsit në sallën e asambles u organizua një debat ku u trajtuan tema të ndryshme, tema...

Mbaron turneu që u organizua me rastin e Epopesë së UÇK-së...

Sot u luajt ndeshja finale e turneut që u organizua me rastin e Epopesë së UÇK-së para një numri të madh të pranishmeve, një...

Festohët 7 Marsi, mirënjohje për mësimdhënësit e pensionuar (Video, Foto)

Shënohet dita e mësuesit edhe në shkollat e komunës së Dragashit. Me lule, këng e valle u festua në shumicën e shkollave të komuës...

Mirënjohje për mësimdhënësit e pensionuar gjat periudhës 07.03.18 – 07.03.19

Me rekomandimin e kryetari të komunës, mësimdhënësve të pensionuar nga datat 07.03.18 - 07.03.19 do u ndahën mirënjohje nga drejtori i arsimit i komunës...

Vehbi Nazifi kryetari i ri i Partis Demokratike në Dragash

Sot u mbajt kuvendi për zgjedhjen e kryetarit të Partis Demokratike dega në Dragash, në këtë kuvend ishin të pranishem 114 delegat të cilet...

Drejtoria e Arsimit në Dragash dhe OMK për herë të parë...

Për herë të parë Drejtoria e Arsimit në Dragash dhe Shoqata e Matematikanëve të Kosovës organizojnë Olimpiadën Matematike. Nga kjo garë do të caktohen përfaqësuesit...

Kirurgu që ofendoi pacienten në Prizren, pritet të del para Komisionit...

Kirurgu i Spitalit të Prizrenit, Rrahim Ymeri, pritet të dalë para Komisionit disiplinor, për rastin e fyerjes së pacientes. Zëdhënësi i Spitalit, Shefajet Berisha...

Në Sharr kanë filluar që të bllokohen rrugët nga bora!

Në Sharr, që nga mëngjesi vetëm kanë filluar që të bllokohen rrugët nga bora. Nëse reshjet vazhdojnë me këtë ritëm, shumica e rrugëve do...

POSTIMET E FUNDIT

Kontributi i luftëtarëve shqiptarë në luftën e Çanakalasë.

Shkruan: Ardian Muhameti (Në vend të homazhit për stërgjyshin tim Meleq Demiri me rastin e 104 vjetorit të rënies dhe gjithë luftëtarëve tjerë opojanë të...

Unë nuk po i kuptoj rinin ton pse po dalin jasht kur ka mundesi...

Unë nuk po i kuptoj rinin ton pse po dalin jasht kur ka mundesi edhe ktu me punu Nisma Socialdemokrate ka mbajtur Kuvendin e dytë...

Me orë letrare përkujtohet mësimdhënësi Ridvan Kolloni nga nxënësit dhe kolegët e tij

Sot më 18.03.2019 në ambientet e shkollës Ulina në Kosavë u përkujtua mësuesi i kësaj shkolle, Ridvan Kolloni. Pervec nxënsve dhe kolegeve pjes në...
error: Përmbajtja është e mbrojtur !!