Kryetari i KBI-së Ajhan ef. Beqiri uron muajin e Ramazanit

0
Të nderuar besimtarë të fesë islame!  Të nderuar qytetarë të komunës së Dragashit! All-llahu ne Kuranin famelarte thotë: "O ju që besuat agjërimi është obligim për...

Si do ta ndryshojë pandemia Ramazanin për myslimanët?

0
Myslimanët në mbarë botën do ta përjetojnë muajin e shenjtë të Ramazanit të mbyllur dhe nën kufizime të ashpra për shkak të shpërthimit të...

Dhurohën pako ushqimore në Bresanë e Kuklibeg

0
Në këtë kohë pandemie shumë organizata dhe indivit kan ofruar ndihma për familjet në nevoj anë e mban Kosovës, organizime të tilla ka pasur...

Kjo është data kur do të fillojë Ramazani

0
Muaji më i rëndësishëm për myslimanët, muaji i Ramazanit këtë vit do të fillojë ditën e premte, më 24 Prill, ashtu siç shkruhet në...

Dhurohen pako ushqimore në Dragash

0
Agjencia Turke për bashkëpunim dhe koordinim "TIKA" në bashkëpunim me Këshillin e Bashkësisë Islame në Dragash sot kanë bërë shpërndarjen e 56 pakove ushqimore...

Mbyllet aksioni! Një familje donatore për renovimin e minarës në Buzez

0
Xhamia e fshatit Buzez në komunën e Dragashit ishte ndërtuar pas kthimit të popullatës në vitin 1999 pasi nga okupatori serb ishte demoluar e...

“Jetimat e Ballkanit” ndihmuan 170 familje nevojtare në Dragash dhe Fushë...

0
Shoqata Humanitare "Jetimat e Ballkanit" kanë bërë shpërndajren e 170 pakove me gjëra elementare ushqimore për familjet nevojtare nga Dragashi dhe Fush Kosova. Në këtë...

Sekretari i KBI-së në Dragash sqaron mënyrën për aplikimin e shërbimeve...

0
Komuna e Dragashit në bashkëpunim me Këshillin e Bashkësisë Islame në Dragash edhe këtë vitë do të vazhdojnë që të marrin përsipër shërbimet e...
KBI-Dragash

Rreth 37 mijë euro shërbimet mortore do të i kushtojnë Komunës...

0
Komuna e Dragashit në bashkëpunim me Këshillin e Bashkësisë Islame në Dragash edhe këtë vitë do të vazhdojnë që të marrin përsipër shërbimet e...

Shoqata Humanitare “OPOJA” publikoj listën e Donatorëve

0
Shoqata Humanitare "OPOJA" në ditët e fundit ka ndermarë aksione të shumta humanitare në mbështetje të familjeve në nevojë. Por ata për hir të korrektësis...

POSTIMET E FUNDIT

Arrestohet hajni i lopës në Restelicë të Dragashit

0
Në Restelicë të Dragashit, dje është arrestuar një person pasi që i njëjti në mëngjesin e të shtunës kishte vjedhur një lopë. Sipas policisë, i...

Mbahet mbledhja e Shtabit Emergjent ne Dragash

0
Kryetari i Komunës së Dragashit , Shaban Shabani ka thirrur mbledhje të Shtabit Emergjent, në të cilën është diskutuar për situatën aktuale shëndetësore dhe...

Mungon përfaqësuesi i Komunës së Dragashit, shtyhet seanca për vërtetim të pronësisë

0
Dragash – Mungesa e përfaqësuesit të Komunës së Dragashit, Ramadan Krasniqi, ka bërë që të dështoj seanca e paraparë për të hënën, në Gjykatën Themelore...