Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Autostradat i kushtojnë ‘kuletës’ së shtetit afër 80 milionë euro

Buxheti për vitin e ardhshëm vlerësohet të arrijë në 2.3 miliard euro sipas projekt-buxhetit të propozuar nga Qeveria. Sikurse viteve të kaluara, edhe vitin e...

Kosova humbi 36 milionë euro nga MSA-ja

Nënshkrimi i Marrëveshjes për Stabilizim-Asocimit (MSA), nga Kosova me Bashkimi Evropian, para gati tre viteve, ka ndikuar në inkasimin e të hyrave për buxhetin...

Taksa për importet pritet t’i lëvizë çmimet në Kosovë

Vendosja e taksës prej 10 për qind për importet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina nga ana e Qeverisë së Kosovës, pritet të prekë...

Çmimet e produkteve të konsumit shënojnë ngritje në Kosovë

Çmimet e produkteve të konsumit gjatë muajit tetor janë ngritur për 0.2%, krahasuar me muajin shtator të këtij viti. Ngritja e çmimeve është evidentuar për...

Deri në 30 mijë euro gjobë për operatorët që nuk zbatuan...

Autoriteti Rregullativ i Komunikimeve Elektronike Postare (ARKEP) kësaj here nuk ka qëndruar “symbyllur” karshi operatorëve të telefonisë mobile që nuk respektuan 31 tetorin si...

Taksa e Kosovës e rrezikon “fondin e zi” të Serbisë

Ish- nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Eqrem Kryeziu i ka dhënë mbështetje Qeverisë për vënien e taksës 10 % për produktet e...

Kurti: Shteti që e lë tokën djerrë nuk ka çfarë korr

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shprehur shqetësimin e tij për çmimin e lartë të derivateve të naftës dhe për thatësinë që po...

Sa janë të mjaftueshëm 33 cent në ditë për fëmijët në...

Nga janari i vitit të ardhshëm fëmijët në Kosovë do të mund të gëzojnë shtesat prej 10 euro për çdo muaj. Për herë të...

Shala thotë se së shpejti do të fillojnë inspektimet edhe në...

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala gjatë takimit që ka zhvilluar me drejtorët e inspektorëve komunal ka shprehur shqetësimin për mos zbatim të...

Eurozona rishikohet në rënie

Ekonomia e Eurozonës pritet të ngadalësohet në vitet e ardhshme, ndërkohë që blloku përballet me rreziqe nga politikat ekonomike të Shteteve të Bashkuara, divorci...