Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Ministria e Bujqësisë ka bërë ekzekutimin e subvencioneve në vlerë prej...

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, përmes Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë, ka bërë ekzekutimin e pagesave direkte në vlerë prej 7,660.607.06 euro...

Kurti: Shteti që e lë tokën djerrë nuk ka çfarë korr

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shprehur shqetësimin e tij për çmimin e lartë të derivateve të naftës dhe për thatësinë që po...

Qumështarët shpresojnë në jetëgjatësinë e vendimit për masën ndaj importeve nga...

Lajmi i djeshëm që Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka vendosur masë mbrojtëse prej 10 për qind për produktet e importuara me origjinë nga...

Zëvendësministri i Bujqësisë, Mevludin Krasniqi i kundërpërgjigjet Albin Kurtit rreth gjendjes...

Zëvendësministri i Bujqësisë, Mevludin Krasniqi, i kundërpërgjigjur kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas deklarimit të tij se kjo degë nuk ka qëndruar kurrë...

Mbahet panairi i prodhimeve vendore bujqësore

Për herë të parë në Prishtinë, do të hapet panairi i prodhimeve vendore bujqësore. Ekonomitë familjare dhe ndërmarrjet bujqësore prodhuese e përpunuese të territorit të...