Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Admirali i NATO-s: Tarifa për mallrat e Serbisë rrezikon izolimin e...

Vendosja e taksës prej 100 për qind nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës, për produktet të cilat importohen nga Serbia dhe Bosnja...

Inspektorati në Dragash me urdhër nga ana e MTI-së ka zhvilluar...

Pasi që kaluan 24 orë nga vendimi për produktet që importohen nga Serbia dhe Bosnja të vendosët taksa në 100% në Komunën e Dragashit...

Mediat ndërkombëtare: Kosova godet Serbinë me taksën prej 100%

Mediumi britanik BBC ka raportuar për taksën prej 100 për qind që ka vendosur Kosova ndaj importit të prodhimeve serbe dhe ato nga Bosnja...

Taksa për importet pritet t’i lëvizë çmimet në Kosovë

Vendosja e taksës prej 10 për qind për importet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina nga ana e Qeverisë së Kosovës, pritet të prekë...

Bordi kërkon mbështetje nga britanikët për përzgjedhjen e Kryeshefit të Telekomit...

Bordi i Drejtorëve të Telekomit ka kërkuar mbështetje nga ambasada britanike për përzgjedhjen e Kryeshefit të Telekomit të Kosovës, pas dorëhqjes së Gent Begollit...

Çmimet e produkteve të konsumit shënojnë ngritje në Kosovë

Çmimet e produkteve të konsumit gjatë muajit tetor janë ngritur për 0.2%, krahasuar me muajin shtator të këtij viti. Ngritja e çmimeve është evidentuar për...

Taksa e Kosovës e rrezikon “fondin e zi” të Serbisë

Ish- nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Eqrem Kryeziu i ka dhënë mbështetje Qeverisë për vënien e taksës 10 % për produktet e...

Shala thotë se së shpejti do të fillojnë inspektimet edhe në...

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala gjatë takimit që ka zhvilluar me drejtorët e inspektorëve komunal ka shprehur shqetësimin për mos zbatim të...

Posta i humb çdo muaj nga 200 mijë € – menaxhmenti...

Megjithëse kryen dhjetëra shërbime, Posta e Kosovës e ka të pamundur vetëqëndrueshmërinë financiare, për shkak të borxheve që nuk po iu paguhen. Sipas kryeshefit ekzekutiv...

Burim Piraj thirrje qytetarëve të mos e lëshojnë Kosovën

Biznesmeni i njohur nga Kosova u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos bien pre e ndikimeve nga firma të ndryshme të dyshimta si...
error: Përmbajtja është e mbrojtur !!