Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Valon Tolaj zgjidhet në pozitën e drejtorit menaxhues të AKP-së

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) njofton se në mbledhjen e fundit të Bordit ka zgjedhur Valon Tolajn në pozitën e drejtorit menaxhues. AKP sipas një...

Reduktimet të rrymës për çdo ditë, KEDS arsyetohet se po ndërton...

Qytetarët e Kosovës në prag të stinës së dimrit po përballen me reduktime të ashpra të energjisë elektrike. Nga mëngjesi e deri mesditë, e...

Bie çmimi i naftës

Çmimet botërore të naftës kanë rënë në nivelin më të ulët për më shumë se një vit. Rënia e çmimit të naftës ka ndodhur...

Ministri Lluka: Lajmëromni nëse ju ndalet rryma!

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka është deklaruar rreth ndërprerjeve të shumta të energjisë elektrike që po ndodhin ditëve të fundit në Republikën e...

Nënshkruhet marrëveshja për eksport nga Kosova pa taksë në këto shtete

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka bërë të ditur se sot ka nënshkruar marrëveshje të bashkëpunimit me vendet e EFTA-s. Sipas ministrit...

Haradinaj: KEDS dhe KEK nuk janë në gjendje t’i realizojnë detyrat...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas reduktimeve të energjisë elektrike, duke thënë se është zhgënjyese dhe e pa tolerueshme sjellja KEDS dhe...

Inspektorati në Dragash me urdhër nga ana e MTI-së ka zhvilluar...

Pasi që kaluan 24 orë nga vendimi për produktet që importohen nga Serbia dhe Bosnja të vendosët taksa në 100% në Komunën e Dragashit...

Mediat ndërkombëtare: Kosova godet Serbinë me taksën prej 100%

Mediumi britanik BBC ka raportuar për taksën prej 100 për qind që ka vendosur Kosova ndaj importit të prodhimeve serbe dhe ato nga Bosnja...

MTI-ja kërkon nga furrtarët ta kthejnë çmimin e mëparshëm të bukës

Pronarë të furrave në Kosovë e shfrytëzuan mirë vendimin e Qeverisë për vendosjen e taksës prej 10 për qind në produktet që vijnë nga...

Autostradat i kushtojnë ‘kuletës’ së shtetit afër 80 milionë euro

Buxheti për vitin e ardhshëm vlerësohet të arrijë në 2.3 miliard euro sipas projekt-buxhetit të propozuar nga Qeveria. Sikurse viteve të kaluara, edhe vitin e...