Galaxy S10 shfaqet sërish online, vërehet ekrani pa korniza

Ekrani i Galaxy S10 pritet të zë pothuajse tërësinë e frontit të telefonit intelegjent. Është diçka që është thënë edhe në të kaluarën dhe...

Apple mund të jetë duke punuar në një produkt të lirë

Ekspertët e teknologjisë kanë tronditur botën duke sugjeruar se Apple ka qenë duke menduar për lansimin e një produkti “të lirë”. Dizajnerët e Apple...

Huawei P30 Pro me gjashtë kamera njoftohet për vitin e ardhshëm

Huawei P30 Pro do të arrijë në 2019 me rrjet 5G, siç e kemi dëgjuar tashmë, por mund të vijë edhe me gjashtë kamera...

Google News mund të ndalohet në shtetet e Bashkimit Evropian

Nëse jetoni në BE dhe përdorni shpesh Google News për të fituar qasje në artikujt dhe temat e fundit të lajmeve, atëherë ndoshta është...

Dalin online detajet e Galaxy X, telefonit të palosshëm të Samsung

Telefoni i palosshëm Samsung Galaxy F, apo Galaxy X, pritet të lansohet në fillim të vitit 2019 dhe tani janë shfaqur më shumë detaje...

Samsung Galaxy S10 i ri me version të sheshtë

Samsung planifikon deri në fillim të vitit të ardhshëm të paraqesë modele të reja të telefonave nga seria Galaxy S. Ndryshe nga modelet aktuale S9...

Nokia 8.1 po vjen

Duket se së shpejti mund të lansohet smartfoni i shumëpritur i Nokias, Nokia 8.1. Dhe ekzistimin e Nokia 8.1 të HMD Globalit e ka konfirmuar...

Facebook më në fund e sjell atë që e kemi pritur...

Së shpejti do të hyjë në funksion veçoria e Facebook e cila ju lejon t’i ç’dërgoni mesazhet në aplikacionin Messenger, deri në 10 minuta...

Mercedes godet rëndë BMW-në me super makinën e fundit

Kjo makinë mund të kapë 100 kilometra për vetëm 3.8 sekonda dhe shpejtësia e saj maksimale është 280 km. Po flasim për bishën e re...