Opinione

Ngjarje te ndryshme nga Opinjonist te njohur

Legata e Kukli-Begut shtrihej deri në Shkodë

Njëra ndër rajonet e harruara që është lënë pak pas dore është Opoja. Bedri Halimi nga kjo trevë është shprehur për “Tv Opoja” se...

Kopjimi dhe intervenimi ne provime, tregues të vetëdijes tonë shoqërore!

Disa nga fenomenet e pas luftës në Kosovë, na ofrojnë një pasqyrë të qartë të asaj se çfarë shoqërie kemi krijuar. Një nga këto...

Kurrë mos u pendoni për mirësinë tuaj

Vjen një kohë në jetën tuaj kur ndoshta mund të ankoheni për sakrificën që keni bërë. Ndoshta do ta shikoni 'rezultatin' e asaj sakrifice...

Deshëm apo nuk deshëm, do të lëmë kohën e diplomave dhe...

Në veçanti vitet e fundit është folë bukur shumë për çështjen e diplomave, mënyrën e fitimit të tyre, skandalet e ndryshme të blerjes së...

Përderisa intelektualët e mirëfillt heshtin, idiotët gjejnë hapësirë të flasin!

  Është për keqardhje çfarë shoqërie kemi ndërtuar. Fajet, nuk janë vetëm të atyre që i shajmë çdo ditë. Gjendjen ekonomiko sociale që e kemi...

VAJDIN HAJRIZI – VEPRIMTARI QË U MBYT NË USHTRI JUGOSLLAVE PËR...

Vajdin Hajrizi u lind më 22. 10. 1969 në Kuklibeg. Shkollën fillore e kreu në Bresanë, kurse të mesmen e vijoi në Dragash, në...

ALAJDIN XHEZAIRI: MILITANTI I UÇK-së

Dëshmori Alajdin Xhezairi është lindur më 20.07.1974 në Prizren nga babai Nevzati dhe nëna Zyrafetja nga Bresana. Familja e tij para viteve shtatëdhjetë është...

Për çështje nacionale mos kërkoni përfitime politike!

Tashmë jemi mësuar të shohim skema të ndryshme në Kuvendin e Kosovës. Inatet politike ndërmjet partive janë shprehur në forma nga më të ndryshmet,...

SAMIDIN EMINI: LUFTËTARI I UÇK-së, TË CILIT NUK I DIHEJ NISHANI

Djaloshi nga Opoja, Samidin Emini, është i lindur më 17 maj 1975 në fshatin Kuk, komuna e Sharrit (atëherë Dragashit). Shtatë vitet e para...

POSTIMET E FUNDIT

Afër rrugës ku kalojnë nxënësit, shfaqet ujku në Dragash

Një ujk është parë sot gjatë mëngjesit në afërsi të fshatit Buzez të komunës së Dragashit. Ai është filmuar në afërsi të rrugës që lidh...

Ilir Baldedaj ironizon me PDK-në e Prizrenit, i thotë për kryesuesin duhen 21 vota

Shefi i G rupit të kuvendarëve të AAK-së Ilir Baldedaj, ironizon me PDK-në e cila në orët e mbrëmjes, përmes rrejtit social doli me...

Kryetari Shabani ka nënshkruar marrëveshje me Caritasin Zviceran për promovimin e prodhimtarisë bujqësore

Kryetari i Komunës së Dragashit, Shaban Shabani ka nënshkruar sot një marrëveshje rreth promovimit të prodhimtarisë bujqësore në Deagash dhe atë me Caritasit Zviceran....