Opinione

Ngjarje te ndryshme nga Opinjonist te njohur

PROZЁ E FINALIZIMEVE TRONDITЁSE DHE E MESAZHEVE TЁ FUQISHME

Prof. Migena ARLLATI Teksa merrja nё duar dorёshkrimin me tregime tё autorit Muharrem Blakaj, paraprakisht kisha pёrshtypjen se do tё lexoja shkrime tёrheqёse, pasi vetё...

Kontributi i luftëtarëve shqiptarë në luftën e Çanakalasë.

Shkruan: Ardian Muhameti (Në vend të homazhit për stërgjyshin tim Meleq Demiri me rastin e 104 vjetorit të rënies dhe gjithë luftëtarëve tjerë opojanë të...

Ramush, ti burrë i sporteve t’rënda, ti na bëre të “ndihemi”...

Opinion nga Arafat Qafleshi Ramush, ti burrë i sporteve t'rënda, ti na bëre të "ndihemi" 100% SHTET, ti u bëre "burri" i fortë kundër një...

Nëse merr guximin që t’ia fillosh asaj rruge atëherë gjysma e...

Nëse merr guximin që t’ia fillosh asaj rruge atëherë gjysma e suksesit është arritur, qellimi për një jetë më të mirë! Ndonjëherë, të gjithëve na...

Kosovë, du me t’i thanë do fjalë se po m’kan shpirti.

Nga Besiana Kajtazaj Kosovë, du me t’i thanë do fjalë se po m’kan shpirti. Jam lodh Kosovë! E di që e ki ditëlindjen tash, po s’po muj...

Vetëdija shoqërore faktor i rëndësishëm në zhvillimin e shtetit!

Shkruan Fatmir Halili Pavarësisht tranzicionit të tejzgjatur, pavarësisht problemeve që kemi si shoqëri, ajo që mbetet kryesore është shteti që gradualisht po ndërtohet. Të themi...

Imami i vjetër dhe xhemati nga diskoteka

Ngjarjen e ka treguar një djalë nga të penduarit, i cili ka thënë: “Në lagjen tonë ishte një xhami e vogël. Imami i saj ishte...

”Kur shkëlqimin e një diamanti dëshirojnë ta përdhosin“

E kam shumë të vështirë të bindem, e ti them vetes që demokracia na solli progresivitet. Në fakt progresiviteti nga vetë progresiviteti dallon, sepse...

Mos pjesëmarrja në dialog, ikje nga përgjegjësia!

Tashmë jemi në vitin që pritet të jetë ndërë vitet më problematike që nga shpallja e pavarësis. Tema të nxehta për vendin gjatë këtij viti...

Ne mësuesit e Kosovës te zënë rob dhe te shantazuar!!

Ne mesuesit e Kosoves ne te kaluaren e afert kemi qene te burgosur,te verare,te perdhosur,te larguar edhe nga objektet shkollore nga pushtuesi shekullor i...

POSTIMET E FUNDIT

KUKËSI NDERON DEMIR RESHITIN

"Krijuesi Demir Reshiti (Opojë) dhe lidhjet e tij me Kukësin", titullohet aktiviteti letraro-artistik që të enjten më 12 shtator 2019 do ta organizojë Qendra...

Të rinj, të reja, bashkëmendimtarë, bashkohuni që t’a bëjmë realitet frymën e ndryshimit që...

"Shpresa e fundit jeni ju"; "Do t'a provojmë edhe Albinin se s'bën"; "Do t'iu testojmë dhe juve në pushtet". Jo rastësisht e fillova këtë...

Selim Kryeziu zgjedhet antar në kryesinë Qendrore të LDK-së

Nga mbledhja e këshillit të përgjithshëm të LDK-së në Prishtinë i cili është mbajtur sot është bër edhe zgjedhja e kryesisë Qendrore...