Ballina Opinione

Opinione

Ngjarje te ndryshme nga Opinjonist te njohur

Mos pjesëmarrja në dialog, ikje nga përgjegjësia!

Tashmë jemi në vitin që pritet të jetë ndërë vitet më problematike që nga shpallja e pavarësis. Tema të nxehta për vendin gjatë këtij viti...

Nënkryetari i VV-së në Sharr: “KU JANË DORËHEQJET MORALE?!”

KU JANË DORËHEQJET MORALE? Zyrtarë të lartë komunal, jo rrallëherë kanë qenë subjekt i aferave korruptive apo edhe...

Atdheu nuk urrehet dhe nuk refuzohet për shkak të pushtetit të...

Thuhet se një grup maceve e kishin dëbuar një maçok të vjetër, sepse po fliste shumë pa ‎dijeni, po hante shumë, ndërsa po punonte...

Deshëm apo nuk deshëm, do të lëmë kohën e diplomave dhe...

Në veçanti vitet e fundit është folë bukur shumë për çështjen e diplomave, mënyrën e fitimit të tyre, skandalet e ndryshme të blerjes së...

Ne mësuesit e Kosovës te zënë rob dhe te shantazuar!!

Ne mesuesit e Kosoves ne te kaluaren e afert kemi qene te burgosur,te verare,te perdhosur,te larguar edhe nga objektet shkollore nga pushtuesi shekullor i...

VAJDIN HAJRIZI – VEPRIMTARI QË U MBYT NË USHTRI JUGOSLLAVE PËR...

Vajdin Hajrizi u lind më 22. 10. 1969 në Kuklibeg. Shkollën fillore e kreu në Bresanë, kurse të mesmen e vijoi në Dragash, në...

Kosovë, du me t’i thanë do fjalë se po m’kan shpirti.

Nga Besiana Kajtazaj Kosovë, du me t’i thanë do fjalë se po m’kan shpirti. Jam lodh Kosovë! E di që e ki ditëlindjen tash, po s’po muj...

SAMIDIN EMINI: LUFTËTARI I UÇK-së, TË CILIT NUK I DIHEJ NISHANI

Djaloshi nga Opoja, Samidin Emini, është i lindur më 17 maj 1975 në fshatin Kuk, komuna e Sharrit (atëherë Dragashit). Shtatë vitet e para...

Njeriu, kafshë apo perëndi?

Batjar Halili (psikolog) Duke qenë se jemi të fushës psikologjisë shumë persona na drejtohen për të na pyetur për...

Zgjedhjet e brendshme të partive tregues i nevojës për ndryshim!

Shkruan Fatmir Halili Nevoja për ndryshim tashmë është e domosdoshme. Në fakt, nga ajo çfarë shohim në zgjedhjet e brendshme partiake, me theks të veçant...

POSTIMET E FUNDIT

KUKËSI NDERON DEMIR RESHITIN

"Krijuesi Demir Reshiti (Opojë) dhe lidhjet e tij me Kukësin", titullohet aktiviteti letraro-artistik që të enjten më 12 shtator 2019 do ta organizojë Qendra...

Të rinj, të reja, bashkëmendimtarë, bashkohuni që t’a bëjmë realitet frymën e ndryshimit që...

"Shpresa e fundit jeni ju"; "Do t'a provojmë edhe Albinin se s'bën"; "Do t'iu testojmë dhe juve në pushtet". Jo rastësisht e fillova këtë...

Selim Kryeziu zgjedhet antar në kryesinë Qendrore të LDK-së

Nga mbledhja e këshillit të përgjithshëm të LDK-së në Prishtinë i cili është mbajtur sot është bër edhe zgjedhja e kryesisë Qendrore...