Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ballina Opinione

Opinione

Ngjarje te ndryshme nga Opinjonist te njohur

Dikur e kërkuam, tash po e braktisim…

Si popull shqiptar që jemi, gjat gjithë historis ton te lar me gjak të njom të shumë burrave e djemve të ksaj toke qe...
TV OPOJA

HALILI: Shoqëria kosovare më shumë vuan nga kriza morale, se sa...

Kryetari i NISMA Socialdemokrate në Dragash z.Fatmir Halili, konsideron që shoqëria jonë është në një gjendje ku më shumë po vuan nga kriza morale,...

PROZЁ E FINALIZIMEVE TRONDITЁSE DHE E MESAZHEVE TЁ FUQISHME

Prof. Migena ARLLATI Teksa merrja nё duar dorёshkrimin me tregime tё autorit Muharrem Blakaj, paraprakisht kisha pёrshtypjen se do tё lexoja shkrime tёrheqёse, pasi vetё...

Kontributi i luftëtarëve shqiptarë në luftën e Çanakalasë.

Shkruan: Ardian Muhameti (Në vend të homazhit për stërgjyshin tim Meleq Demiri me rastin e 104 vjetorit të rënies dhe gjithë luftëtarëve tjerë opojanë të...

Ramush, ti burrë i sporteve t’rënda, ti na bëre të “ndihemi”...

Opinion nga Arafat Qafleshi Ramush, ti burrë i sporteve t'rënda, ti na bëre të "ndihemi" 100% SHTET, ti u bëre "burri" i fortë kundër një...

Nëse merr guximin që t’ia fillosh asaj rruge atëherë gjysma e...

Nëse merr guximin që t’ia fillosh asaj rruge atëherë gjysma e suksesit është arritur, qellimi për një jetë më të mirë! Ndonjëherë, të gjithëve na...

Kosovë, du me t’i thanë do fjalë se po m’kan shpirti.

Nga Besiana Kajtazaj Kosovë, du me t’i thanë do fjalë se po m’kan shpirti. Jam lodh Kosovë! E di që e ki ditëlindjen tash, po s’po muj...

Vetëdija shoqërore faktor i rëndësishëm në zhvillimin e shtetit!

Shkruan Fatmir Halili Pavarësisht tranzicionit të tejzgjatur, pavarësisht problemeve që kemi si shoqëri, ajo që mbetet kryesore është shteti që gradualisht po ndërtohet. Të themi...

Imami i vjetër dhe xhemati nga diskoteka

Ngjarjen e ka treguar një djalë nga të penduarit, i cili ka thënë: “Në lagjen tonë ishte një xhami e vogël. Imami i saj ishte...

”Kur shkëlqimin e një diamanti dëshirojnë ta përdhosin“

E kam shumë të vështirë të bindem, e ti them vetes që demokracia na solli progresivitet. Në fakt progresiviteti nga vetë progresiviteti dallon, sepse...

POSTIMET E FUNDIT

Mësuesi Ymridin Myrtezani pensionohet me një poezi shumë emocionuese

Sot ishte dita e fundit e punës së tij për mësuesin Ymridin Myrtezani. Mësuesi i ciklit klasor në SHMU “28 Nëntori” në Bresanë të Dragashit...

Tatimi në tokë nis nga ky vit, gjoba për ata që nuk paguajnë

Fatura juaj e tatimit në pronë nga ky vit do të përfshijë edhe tatimin në parcela, i cili për të evituar rritje të larta...

Teknologjia e fundit nga NIKON, prezentohët në Prizren fal distributorit ZgatarShop (Foto)

Sot në objektin e kompanisë afariste ZgatarShop në Prizren është mbajtur trajnim si dhe prezentim i teknologjis së fundit për fotografët të cilët punë...