Mërgimi nga Lëvizja Vetëvendosje në Sharr paiset me shtetësi Shqiptare

0
Ish kandidati për deputet nga subjekti politik Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhje e fundit Parlamentare në Republikën e Kosovës zotëri Mërgim Mestani tani më është...

Gjahtarët nga Shqipëria futën ilegalishtë në Kosovë dhe vrasin kafshët në...

0
Gjahtarë nga Shqipëria janë futur ilegalishtë në Restelicë/ Dragash – Kosovë dhe të martën kanë vrarë një qen të Sharrit që ishte pronë e...

U shënua festa e 7 marsit në Kukës dhe Dragash

0
Drejtori i Arsimit në Dragash Vloran Cenaj me ftesë nga Bashkia Kukës dhe Zyra Vendore Arsimore në Kukës, mori pjesë në organizimin kulturor...

Mësuesi Harun Skenderi dekorohet me çmimin tradicional “Shaban Jashari” nga MASHTI

0
Sot në të gjitha institucionet shkollore mbarë Shqipëtare kremtohet dita e Mësuesit . Me 7 Mars të vitit 1887 është hapur shkolla e parë shekullore...

Tifozi opojan që i sjell fat K.F. KUKËSIT!

0
Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur opojan Demir Reshiti është njëri nga tifozët më të flaktë të K.F. Kukësi. Klubi i tij i zemrës i cili...

Tërmet në Shqipëri, dridhje edhe në komunën e Dragashit

0
Sot rreth orës 13:48 minuta dy tërmete kanë goditur veriun e Shqipërisë, në intervale të shkurtra kohore, një në rrethin e Kukësit dhe një...

Profesori Hajriz Meleqi, dërgon kritika të ashpëra ndaj Edi Ramës...

0
Profesori Hajriz Meleqi për opinionin e gjerë publik nihet si një ndër kritikuesit më të ashpër ndaj ish regjimit Jugosllav shkruan sot TV Opoja. ...

Drejtoria e Arsimit mundëson çasje në Arsim për fëmijët nga Shqipëria.

0
Duke u bazuar në rëndësinë e arsimimit të fëmijëve, Drejtoria Komunale e Arsimit do të mundësojë çasje për arsimim, në shkollat tona, për fëmijët...

Nisën për në Shqipëri, numër i madh i ndihmave nga fshati...

0
Fatkeqsia natyrore që e goditi Shqipërin po perjetohët rënd edhe nga shqiptarët e Kosovës të cilët jan aktivizuar për të mbledhura ndihma materiale e...

Halil Kastrati niset drejt Shqiprisë me 30 ton ushqim, gjëra higjienike...

0
Shqiptarët anë e mbanë botës janë mobilizuar për të ndihmuar familjet e prekura nga termeti në Shqipëri, shkruan GazetaBlic. Humanisti shqiptar Halil Kastrati ka bërë...

POSTIMET E FUNDIT

Arrestohet hajni i lopës në Restelicë të Dragashit

0
Në Restelicë të Dragashit, dje është arrestuar një person pasi që i njëjti në mëngjesin e të shtunës kishte vjedhur një lopë. Sipas policisë, i...

Mbahet mbledhja e Shtabit Emergjent ne Dragash

0
Kryetari i Komunës së Dragashit , Shaban Shabani ka thirrur mbledhje të Shtabit Emergjent, në të cilën është diskutuar për situatën aktuale shëndetësore dhe...

Mungon përfaqësuesi i Komunës së Dragashit, shtyhet seanca për vërtetim të pronësisë

0
Dragash – Mungesa e përfaqësuesit të Komunës së Dragashit, Ramadan Krasniqi, ka bërë që të dështoj seanca e paraparë për të hënën, në Gjykatën Themelore...