MAQEDONIA SHPËRBLEN POETEN MANJOLA BRAHAJ

0
Në festivalin letrar ndërkombëtar "Shkëndijat Letrare 2019" në mesin e 160 konkurrentëve nga vendet e Ballkanit si; Mali i Zi, Bosnia dhe...

Unë nuk po i kuptoj rinin ton pse po dalin jasht...

0
Unë nuk po i kuptoj rinin ton pse po dalin jasht kur ka mundesi edhe ktu me punu Nisma Socialdemokrate ka mbajtur Kuvendin e dytë...

Taulant Kolloni nga Opoja ka nevojë për ndihmën tonë

0
Taulant Kolloni, 29 vjeç nga Prizreni, ka nevojë për ndihmën tuaj. Që nga 3 nëntori, Taulanti është në gjendje të rënde kome. Ai ka...

Fatmir Limaj emërohet koordinator kombëtar i dy qeverive

0
Me propozim të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe me miratimin e dy qeverive Kosovë-Shqipëri, zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, është emëruar koordinator kombëtar...

Krerët e Qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës bashkë në Prizren përurojnë...

0
Krerët e Qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës sot janë bërë bashkë në Prizren për të përuruar shtatoret e liderëve historikë, Ymer Prizreni, Abdyl Frashëri...

Veseli në Prizren: Të bashkuar si sot, të lartësojmë veprat e...

0
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, sot, me rastin e vendosjes në qytetin e Prizrenit të shtatoreve të tre drejtuesve të...

Maqedonia përfiton më së shumti nga taksë ndaj produkteve serbe

0
Ata që mund të përfitojnë më shumë nga lufta ekonomike mes Prishtinës e Beogradit, janë tregtarët nga Maqedonia. Pas vendimit të qeverisë kosovare për...

Elvis Naçi reagon lidhur me shpifjet me të cilat etiketohet Imami

0
Kohët e fundit është bërë fenomen shumë i dobët nga njërëzit të ligë duke e sprovuar popullatën me gjëra shpifëse kunder komunitetit mysliman. Caku i...

Halil Kastrati bën me banesë të re familjen nga Tetova

0
Tetove / E gezofshi banesen e re “ As borgj sun po lypi se nuk po mundem me i kthy, akoma i kam 250 euro...

Më 15 nëntor nis sezoni dimëror: A jemi të obliguar të...

0
Nga 15 nëntori, automjetet dhe bashkësitë e mjeteve që marrin pjesë në trafikun rrugor në Kosovë duhet patjetër t’i kenë pajisjet dimërore. Ligji për rregullat...