Hatim Baxhaku: Njerëzit e Kurtit në mesnatë deshën të ma ndërronin...

0
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hatim Baxhaku, thotë se pak para votimit të Qeverisë Hoti, një bashkëpunëtor i Albin Kurtit ka shkuar për...

Kompania nga Prizreni, kremtoi pensionimin e punëtorit të tyre shumëvjeçare

0
Kompania Sharri Plast & Glass me selinë e saj në Prizren sot ka organizuar një ceremoni në shenjë falemnderimi për punëtorin e tyre shumëvjeçare...

Thaçi: Bashkimi i shqiptarëve në Luginën e Preshevës e dha rezultatin

0
Një ditë pas zgjedhjeve në Serbi, presidenti i vendit Hashim Thaçi deklaroi se bashkimi i shqiptarëve në Luginën e Preshevës e dha rezultatin e...

OAK kërkon nga Reçica një ligj funksional të punës dhe lehonisë

0
Finalizimi i Ligjit të Punës dhe Pushimit të Lehonisë çështje që kanë mbetur në procedurë që nga legjislatura e kaluar, rritja e aftësimit profesional...

Blend Sahiti, lopgopedi që u doli në ndihmë 1500 familjeve nevojtare...

0
Nuk ka kaluar shumë kohë prej kur Suelës nga Mitrovica i ishte djegur shtëpia, e ajo kishte humbur gjithçka që kishte. Këtë gjë e...

Thaçi: Ushtria e Kosovës së shpejti në NATO

0
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar ka përmendur fazat nëpër të cilat ka kaluar vendi, prej çlirimit...

Hoti: I lejova zgjedhjet e Serbisë në Kosovë sepse ka marrëveshje...

0
Kryeministri Avdullah Hoti nga Peja ka komentuar edhe vendimin për lejimin e zgjedhjeve parlamentare të Serbisë në Kosovë. Ai tha se ka zbatuar marrëveshjet e...

Zemaj: Rritja e numrit të të infektuarve, rezultat i mosrespektimit të...

0
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë thirrje për respektim të masave mbrojtëse nga koronavirusi. Ai përmes një video të postuar në Facebook, ka thënë...

Kadri Veseli: Qeveritë e mashtrimit po bien njëra pas tjetrës

0
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli nga qyteti i Skenderajt ka shpalosur vizionin e ri të partisë, duke hedhur kritika drejtuar...

Paralajmëron LVV: Nuk do të lejojmë prekjen e kufijve!

0
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës Arbërie Nagavci ka deklaruar se Qeveria Hoti nuk do të lejohet ‘të kapërcejë kufijtë’ në bisedimet me Serbinë.Në një...

POSTIMET E FUNDIT

Fetije Kelmendi – Gruaja e parë nga radhet e NDSH që luftoi në malet...

0
HEROINËN E KOMBIT URAGANIN E LUFTËS KUNDREJTË ARMIKUT -FETIJE KELMENDI (1926-1946) Fetije Kelmendi e lindur dhe e rritur në Fshatin Ribar i Vogël , në...

​Pandemia ka goditur edhe Dragashin, e vështirë situata me staf mjekësor

0
Pandemia Covid-19 ka goditur edhe komunën e Dragashit, sikur edhe shumë komuna në vend. Në këtë komunë kanë humbur betejën me virusin e pa...

Hoti premton mbështetjen e Qeverisë për zhvillimin e Dragashit

0
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në kuadër të vizitave që po u bën komunave të vendit, sot ka vizituar Komunën e Dragashit. I shoqëruar nga...