Opojanja nga Pllava ‘çmend’ jurinë dhe publikun në ‘The Voice’ në...

0
Vajza nga Pllava e Opojes është ngjitur në skenën e ‘The Voice Kids’ për audicione të fshehta dhe i ka lënë pa fjalë të...

OPOJANJA ELONA KAMBERI PËRFAQËSON AUSTRINË NË BRUKSEL

0
Bashkatdhetares sonë Elona Kamberi e njohur si shqiptarja e parë që punon në një kabinet ministror austriak, këto ditë i është besuar udhëheqja e...

Konjufca i hyn fshesë diplomacisë, i kthen në shtëpi 14 konsuj

0
Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës,  Glauk Konjufca ka vendosur që të shfuqizojë disa vendime të Qeverisë së kaluar që kanë të bëjnë...

Kompania Aroma Reisen dhuron veshmbathje për Shoqatën Jetimat e Ballkanit

0
Kompania turistike Aroma Reisen me selinë e saj në komunën e Dragashit së fundi ka bërë një organizim për të mbledhur veshmbathje të ndryshme...

DJALOSHI NGA OPOJA, KAMPION SHAHU NË NORVEGJI

0
Televizioni Opoja ju sjell rrëfimin e gazetarit Demir Reshiti për djaloshin me origjinë nga fshati Buçe i Opojës, Ledion Berisha, një talent i jashtëzakonshëm...

Shoqata Humanitare “OPOJA” shpërndan ndihma për 100 familje në Opojë

0
Shoqata Humanitare "OPOJA" është formuar në mujin Nëntor të vitit 2019 me selin e saj në qytetin Wels të Austrisë. Kur ndalemi dhe e...

Njoftim nga Qendra e VV në Sharr për grumbullim të ndihmave...

0
Mbledhja e ndihmave për familjet e prekura nga tërmetet në Shqipëri Tërmetet e mbrëmshme në Shqipëri kanë tronditur vendin. Me ngushëllimet për të gjithë familjet...

Forumi për Investime në Prizren sjellë 60 biznese nga diaspora

0
Më 5, 6 dhe 7 korrik do të jenë datat në të cilat do të zhvillohet Forumi i Bashkë-Investimeve dhe Rrjetëzimit, i cili organizohet...

Avdullah Hoti: Ministria e Jashtme bën kërdi me kredit kartela (Dokument)

0
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se Ministria e Jashtme nuk i ka arsyetuar siç kërkohet ligjërisht 67,959 euro shpenzime...

Gjermania dhe Zvicra, kryesojnë me dërgesa nga diaspora

0
Gjermania paraqet vendin prej nga kanë ardhur më së shumti IHD (10.3 milionë euro), pasuar nga Zvicra me 5.6 milionë euro, SHBA-të me 4.3...