Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Inspektorati Policor kërkon të blejë 50 mijë euro një xhip luksoz

Inspektorati Policor i Kosovës ka shpallur tender publik për blerjen e një xhipi luksoz dhe për këtë qëllim ka paraparë të shpenzojë hiç më...

Ish nxënësi tash njëherit edhe zëvendësministër uron 50 vjetorin e Gjimnazit...

Sot,është 50 vjetori i themelimit të Shkollës së Mesme "Ruzhdi Berisha" në Dragash. Nga ky tempull janë dalur shumë intelektualë të lëmive të ndryshme ku...

Krerët e komunës së Dragashit nderohen në Kukës për 20 vjetorin...

Sot bëhen 20 vjet nga eksodi masiv i shqiptarëve të Kosovës, kur gjatë luftës në vitet 1998-1999 rreth një milion shqiptarë të detyruar nga...

Ambasada e Kosovës në Vjenë të Austrisë bëhet me databazë për...

Prononcim i Konsullit të Republikës së Kosovës në Austri, z. Mag. Isa KOSUMI, dhënë për TV Opoja, lidhur me Instalimin e Databazës për...

Prizren/ Gjykimi për mashtrim me viza pune gjermane, dëshmitarët thonë se...

Në Gjykatën Themelore të Prizrenit, po vazhdon gjykimi ndaj të akuzuarve për mashtrim me viza pune për në shtetin e Gjermanisë, Flamur Hoxha, Besim...

Hatim Baxhaku: Mund të jem kandidat për kryetar të LDK-së në...

Hatim Baxhaku nuk ka vendosur ende se a do të jetë kandidat për kryetar të LDK-së në Prizren. Thotë se për këtë çështje do të...

Kelmendi reagon ashpër për “Edukatën Seksuale” në shkolla

Kelmendi reagon ashpër për "Edukatën Seksuale" në shkolla Tmerr dhe shkatërrim: Kuvendi kërkon "Edukatën Seksuale" në shkolla. Deputetët e Kuvendit të Kosovës i kanë listuar 19 rekomandime...

Komuna e Prizrenit blen 90 lopë qumështore..!

Përmes një tenderi publik Komuna e Prizrenit ka paraparë t’i blejë 90 lopë qumështore dhe për këtë qëllim ka paraparë t’i shpenzojë 160 mijë...

Neshat Flugaj nga Opoja në mesin e policëve të cilët u...

Policisë së Kosovës sot i janë shtuar edhe disa të graduar. Një ceremoni zyrtare i dedikohet promovimit/gradimit të zyrtarëve të Policisë së Kosovës. Në këtë...
TV OPOJA

Vogëlushi tre vjeçar nga Bresana e Opojës, një Shqiptar i vertetë!

Fëmijet tanë nuk po asimilohën ata po rriten me frymë shqipetare. Jo rrallë herë thuhet se fëmijët të cilët kanë lindur dhe po rriten në...

POSTIMET E FUNDIT

Të dielën vendoset se kush do ta drejtojë LDK-në në Dragash!

Lidhja Demokratike e Kosovës dega e sajë në Dragash sot ka përfunduar proçesin e sajë të mbrendshëm zgjedhore nëpër nëndegat e veta njofton Tv...

Mësuesi Ymridin Myrtezani pensionohet me një poezi shumë emocionuese

Sot ishte dita e fundit e punës së tij për mësuesin Ymridin Myrtezani. Mësuesi i ciklit klasor në SHMU “28 Nëntori” në Bresanë të Dragashit...

Tatimi në tokë nis nga ky vit, gjoba për ata që nuk paguajnë

Fatura juaj e tatimit në pronë nga ky vit do të përfshijë edhe tatimin në parcela, i cili për të evituar rritje të larta...