Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Prokuroria e Prizrenit inicon rast ndaj mjekut të Spitalit të Prizenit

Në bazë të informacioneve të siguruara nga mediat lidhur me dyshimet për mos trajtimin e duhur të një pacienteje në Spitalin Rajonal të Prizrenit...

Gripi bëhet më agresiv, por nuk ka shpërthim epidemik në Kosovë

Dy persona kanë vdekur gjatë këtij viti në Kosovë si pasojë e gripit. Këtë e kanë bërë të ditur zyrtarë nga Instituti Kombëtar i...

Delegacioni i Kosovës arrin në Bosnjë, përcjellët nga policia

Delegacioni i Qeverisë së Kosovës, ka arritur në Bosnjë e Hercegovinë ku do të marrin pjesë në kuadër të takimeve të CEFTA-s, në diskutimet...

Haradinaj: Ismail Qemaili, frymëzim për atdhetarët dhe emblemë e Shqipërisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka përkuajtur Ismail Qemailin në 100 vjetorin e vdekjes. Haradinaj e ka cilësuar...

Ministri Bytyqi tregon se kur do të rritet koeficienti i mësimdhënësve

Ministri i Arsimit, Shyqyri Bytyqi, ka thënë se janë duke u munduar që t’i plotësojnë kushtet që greva të përfundojë sa më shpejt. Ai ka...

SBASHK paralajmëron masa nëse do të ketë presion ndaj grevistëve

SBASHK-u përmes një komunikate për media ka përkujtuar drejtoritë arsimore dhe institucionet se presionet eventuale ndaj grevistëve janë të sanksionuara me Ligjin mbi grevat...

Haradinaj kritikon BE-në: Po merreni me taksën, shikoni provokimet që po...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar për provokimet që Serbia po i bën vazhdimisht ndaj Republikës së Kosovës. Në një postim në Facebook, Haradinaj...

Ndryshime brenda strukturave të KF OPOJA, shpresë për të rinjët

Pas shumë problemeve që e kan ndjekur vit pas viti klubin e futbollit Opoja, duket se më në fundë po shihet drita nga fundi...

Klubi i kuajve Liridona dhe e ardhmja e garave me kuaj.

Garat e kuajve janë tradit në treven e Opojës, por nga tradita klubi i kuajve Liridona ka arritur në suksese shumë të...

Kosova po bën presion ndaj goranëve, thotë Gjuriq

Mungesa nënshkrimit të deputetit goran Adem Hoxha për ta dërguar në 10 numrin e deputetëve të Listës Serbe me çfarë do të...

POSTIMET E FUNDIT

QKMF-ja në Prizren merr barna donacion nga Aksioni për Nëna dhe Fëmijë

Në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prizren u bë dorëzimi i medikamentit Amoxicilin, donacion ky i bërë i mundshëm përmes bashkëpunimit të suksesshëm...

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Dyseldorf

Majlinda Kelmendi pas pak minutash do të zbresë në sallë për ta zhvilluar finalen e Grand Slamit të Dyseldorfit të Gjermanisë. Xhudistja nga Peja në...

Grupi Parlamentar i PDK-së në Dragash dënon ashpër sulmin fizik ndaj Kryesusit të Kuvendit

R E A G I M Me anë të këtij reagimi, ne Grupi Parlamentar i PDK-së Komuna e Dragashit, shprehim indinjatën e thellë për incidentitn...
error: Përmbajtja është e mbrojtur !!