Ballina Autorët Postime nga TV OPOJA

TV OPOJA

578 POSTIME 0 KOMENTET

Drejtoria e Arsimit mundëson çasje në Arsim për fëmijët nga Shqipëria.

Duke u bazuar në rëndësinë e arsimimit të fëmijëve, Drejtoria Komunale e Arsimit do të mundësojë çasje për arsimim, në shkollat tona, për fëmijët...

SA LARG DEMOKRACISË QË JEMI

Shkruan Hajriz Meleqi Për të tretën herë me radhë u qertifikuan rezultatët e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë, dhe asnjë urim nga liderët partiak për fituesin...

Mbahet Akademia Solemne dhe homazhet për Ditën e Flamurit

Në 28 Nëntorin e këtij viti, për shkak të tërmetit tragjik që ndodhi në Shqipëri kemi anuluar aktivitetet festive, por u mbajtë Akademia...

Halil Kastrati niset drejt Shqiprisë me 30 ton ushqim, gjëra higjienike...

Shqiptarët anë e mbanë botës janë mobilizuar për të ndihmuar familjet e prekura nga termeti në Shqipëri, shkruan GazetaBlic. Humanisti shqiptar Halil Kastrati ka bërë...

Edhe Bresana aktivizohet për ti dalur në ndihmë të prekurve nga...

Ditën e sotme rreth orës katër në mëngjes një termet i fuqishem goditi Ballkanin e epiqendra e tij ishte në detin Adriatik rreth 10km...

Njoftim nga Qendra e VV në Sharr për grumbullim të ndihmave...

Mbledhja e ndihmave për familjet e prekura nga tërmetet në Shqipëri Tërmetet e mbrëmshme në Shqipëri kanë tronditur vendin. Me ngushëllimet për të gjithë familjet...

Përfundoi rregullimi i hapësirës së Muzeut Etnologjik në Dragash

Përmes projektit “Dialogu ndërmjet komuniteteve përmes ruajtjes gjithëpërfshirëse të trashëgimisë Kulturore” projekti i implementuar nga UNDP-ja dhe financuar nga Bashkimi Evropian u përfundua rregullimi...

Shkollat e komunës së Dragashit pjesë e programit “Shkollat e shekullit...

"Shkollat e shekullit 21" është program arsimi ambicioz tre vjeçar, i dizajnuar dhe zbatuar nga British Council dhe i financuar nga qeveria e MB-së....

Aktivitetet për nder të Ditës së Flamurit- 28 Nëntorit

Njoftohen qytetarët e Komunës së Dragashit se në kuadër të Ditës së Flamurit- 28 Nëntorit, Komuna e Dragashit organizon aktivitete të ndryshme. Të mërkurën, më...

Nis gara në Kreativitet Kulturor dhe Mendim Kritik në komunën...

Në komunën e Dragashit ka filluar gara në Kreativitet Kulturor dhe Mendim Kritik. Nëpërmjet një prononcim për Tv Opoja Drejtori i Arsimit në...