Ballina Autorët Postime nga TV OPOJA

TV OPOJA

272 POSTIME 0 KOMENTET

Masat e marra dhe gjendja aktuale në komunën e Dragashit, përgjigjet...

Komuna e Dragashit që nga fillimi kur është bërë konfirmimi i personave të parë të infektuar me COVID19 në Kosovë, ka filluar masat për...

Shfaqja e pandemisë ka bllokuar një varg projektesh në Dragash

Shfaqja e pandemisë ka bllokuar një varg projektesh në Komunën e Dragashit, shumica prej tyre kapitale. Kryetari i komunës, Shaban Shabani, thotë se nëse...

Kryetari “A P E L” drejtuar Qytetarëve të Komunës së...

Kryetari i Komunës së Dragashit apelon të gjithë qytetarët që kanë udhëtuar nga vendet perëndimore (nga data 01.03.2020) si: ( Itali, Angli, Gjermani, Francë,...

Profesori Fatmir Mehmeti mban Online orën mësimore me nxënësit

Shkolla IMSK në Prizren është pjesë e shumë shkollave anekënd Botës të fondacionit me këtë emër dhe me mbështetje nga shteti i Turqisë percjellë...

Shtabi Emergjent- Dragash merr masa të reja për parandalimin e...

Sot është mbajtur mbledhja e dytë e Shtabit Emergjent të kryesuar nga Kryetari i Komunës së Dragashit , Shaban Shabani , në të cilën...

Fluks mërgimtarësh në Dragash, por banorët thonë se nuk kanë frikë...

Të pashqetësuar me njoftimet dhe lajmet e fundit rreth rrezikut të mundshëm prej koronavirusit kanë qenë qytetarë të Komunës së Dragashit këtë të premte. Përkundër...

Mjeku nga Opoja, Fitim Karimani i shkruan kryeministrit Kurti nga kufiri.

Infermieri nga Opoja, Fitim Karimani në një letër drejtuar kryeministrit të vendit, Albin Kurti ia ka kujtuar se sa i vështirë është misioni...

Elmir Imeri nga Komuna e Dragashit u bë me shtëpi të...

Shoqata Humanitare "Jetimat e Ballkanit" kanë gëzuar një familje në fshatin Shajne të komunës së Dragashit shkruan sot televizioni Opoja. Gjendja e kësaj familje në...

Komuna e Dragashit rrit aktivitetet e inspektimit.

Pas ankesave të shumta në të gjithë territorin e Republikës së Kosovës edhe komuna e Dragashit rrit aktivitetet e inspektimit përcjellë televizioni Opoja. Kërkojmë që...

Qyteza e Dragashit eshtë stolisur me Kontinjera për mbeturina!

Nga sot qyteza e Dragashit është stolisur me Kontinjera për mbeturina të cilat janë shpërndarë në të gjitha hapësirat publike njofton televizioni Opoja. Qytetarët e...