TV OPOJA
Aktuale

7-vjetori i tragjedisë së Restelicës

Sot bëhen 7 vite nga tragjedia e Restelicës, ku si pasojë e rënies së një orteku të borës, humbën jetën 10 banorë të këtij fshati.

Nga kjo fatkeqësi natyrore u shkatërruan dhjetëra shtëpi, ndërsa fatkeqësisë i mbijetoi vetëm 7 vjeçarja, Amsera Reka, e cila tani jeton në Itali tek disa të afërm të saj, shkruan ksp.

Aksioni i shpëtimit u organizua nga Forca e Sigurisë së Kosovës, por arritja deri të vendi i tragjedisë, ishte i vështirë, për shkak kushte të vështira atmosferike dhe borës së madhe.

Lajme të përafërta

Veseli: Uniforma e Ushtrisë së Kosovës do të jetë uniformë nderi e krenarie për shqiptarët

TV OPOJA
December 14, 2018

Reshje bore në Dragash, Zyrtari për informim thotë se të gjitha rrugët janë të kalueshme!

TV OPOJA
January 7, 2022

“Sillu pshtillu” thotë Lok Komoni

TV OPOJA
August 16, 2020
Exit mobile version