20, March, 2018 / 3:42
Autorët Postime nga Elvan Shyqeriu

Elvan Shyqeriu

17 POSTIME 0 KOMENTET

Kosovarët të katërtit në BE, të gatshëm të luftojnë për shtetin...

Një sondazh i ri i kryer nga “Gallup” ka radhitur qytetarët e Kosovës në vendin e katërt si të gatshëm për të luftuar për...

Ende pa i bërë një vit, shëmbet rruga Zaplluxhe – Lez

Ende pa i bërë një vit, rruga që po e shihni në foto është shembur. Kjo rrugë të dërgon në fshatin Zaplluxhe të Komunës së...

Ismet Lecaj nderohet me mirënjohje nga Ministria e Arsimit Shkencës dhe...

Ismet Lecaj nderohet me mirënjohje nga Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë si mësimdhënësi më i mirë në komunën e Dragashit. Ismet Lecaj i lindur...

Profesorë në UP paguhen pa i mbajtur orët dhe pa kontrata

Komisioni për Mbikëqyrje Financiare sot ka shqyrtuar raportin e auditorit për vitin 2016 për Universitetin e Prishtinës, raport i cili ka gjetur disa mangësi...

Kryetari i Dragashit nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për fuqizimin e bizneseve dhe...

Sot gjatë një takimi në mes të Kryetarit të Komunës së Dragashit Shaban Shabani, Helvetas Swiss Intercooperation projektit Aftësitë pë Punësim Rural (APR), Grupit...

Milani kualifikohet në finale të Kupës së Italisë pas triumfit ndaj...

Milani ka fituar ndaj Lazios në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Kupës së Italisë dhe kështu preku finalen pas akordimit të penalltive. Ishte një...

MPB nis me lëshimin e patentë-shoferëve me dizajn të ri

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), sot do të fillojë lëshimin zyrtar të patentë-shoferëve me dizajn të ri. Gjatë kësaj ceremonie, ministri i Punëve të...

Ekskluzive – Trajneri i ri i Përfaqësueses do të jetë njeriu...

Përfaqësuesja e Kosovës ka pesë muaj që nuk ka një trajner për ta udhëhequr atë. Tanimë ish-trajneri i Kosovës, Albert Bunjaku, e ka udhëhequr Përfaqësuesen...

1998, policia serbe me përfaqësuesit e fshatit Brezne (Video)

Ashtu siç kemi paralajmëruar, portali opojasot.com do të vazhdojë të transmetoj një seri të materialeve që kanë të bëjnë me vitin 1998. Pjesa pothuajse absolute...

Gratë e Dragashit po i kërkojnë institucionet bazë të mirëqenies familjare!

Grupi avokues, i cili është formuar gjatë zbatimit të projektit “Avokimi për të Drejtat e Grave”, i realizuar nga OJQ “Iniciativa Për Integrim të...